Nutek NTM 530 WSL-1500-3(S)
Tillverkningsår
2013
Skick
Begagnad
Plats
Tyskland Tyskland
Fönstermonteringsstation Nutek NTM 530 WSL-1500-3(S)
more Images
Nutek NTM 530 WSL-1500-3(S)
Nutek NTM 530 WSL-1500-3(S)
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Fönstermonteringsstation
Tillverkare:
Nutek
Modell:
NTM 530 WSL-1500-3(S)
Tillverkningsår:
2013
Skick:
färdig att användas (begagnad)
Pris och plats
Plats:
Deutschland Tyskland
Referensnummer:
INNO31056
Uppdatering:
senast den 20.03.2026
Beskrivning
En in-line-arbetsstation från Nutek för PCB-inspektion och manuellt arbete finns tillgänglig. Komponentlängd: 80 mm–460 mm, komponentbredd: 50 mm–407 mm, komponentstöd vid kanten: 3 mm, fri höjd ovan/under: 30 mm/30 mm, överföringshöjd: 925 mm–975 mm, bandhastighet: 14 m/min, maskinens mått (X/Y/Z): ca 1500 mm/1100 mm/2200 mm, vikt: ca 150 kg. Dokumentation finns tillgänglig. Besiktning på plats är möjlig.