Formatkap med försåg MJ45Y-2000PERFECT
MJ45Y-2000
Formatkap med försåg MJ45Y-2000
PERFECT
MJ45Y-2000
Fast pris plus moms
Tillverkningsår
2025
Skick
Ny
(helt fungerande)
Plats
Powiat kartuski
Uppgifter om maskinen
- Maskinbeteckning:
- Tillverkare:
- PERFECT
- Modell:
- MJ45Y-2000
- Tillverkningsår:
- 2025
- Skick:
- ny
- Funktionalitet:
- helt fungerande
Pris och plats
Fast pris plus moms
- Plats:
- ul. Kaszubska 13, 83-334 Mojusz, Polska
Ringa
Tekniska detaljer
- Inspänning:
- 400 V
- Ingångsfrekvens:
- 50 Hz
- Typ av ingående ström:
- trefas
- Klipphöjd (max.):
- 85 mm
- Klippbredd (max.):
- 1 200 mm
- Sågbladsdiameter:
- 315 mm
- Lutningsjustering av sågbladet:
- 45 °
- Höjdjusteringstyp:
- mekanisk
- Aktueringstyp:
- elektrisk
- Varvtal (max):
- 6 000 varv/min
- Totalvikt:
- 600 kg
- Utrustning:
- CE-märkning, dokumentation / manual, skydd för sågklinga
Erbjudandets detaljer
- Annons-ID:
- A21500692
- Uppdatering:
- senast den 13.03.2026
Beskrivning
Modell: MJ45Y 2000
Godpfx Aasyuf Eyofebl
Märke: PERFECT, POLEN
– CE-certifikat
– bruksanvisning på polska
– reservdelar tillgängliga nu och i framtiden
TEKNISKA SPECIFIKATIONER:
– Kaplängd: 2000 mm
– Kapbredd: 1200 mm
– Kapdjup vid 90°: 85 mm
– Lutningsområde sågklinga: 0°-45°
– Max. diameter för sågklinga: 315 mm
– Max. diameter för ritsklinga: 125 mm
– Huvudmotor: 4 kW
– Ritsmotordrift: 0,75 kW
– Varvtal huvudsåg: 4000 / 6000 rpm
– Varvtal ritsklinga: 8000 rpm
– Vagnstyrning på stålstavar
– TVÅ SEPARATA MOTORER
– S1-motor – avsedd för kontinuerlig drift
– Skydd på armen – enligt arbetsmiljökrav
– Centraliserad smörjning
– Parallellanslag med precisionsjustering
– Utfällbart anslag upp till 2300 mm
– Två gångjärnsbegränsare / spärrar
– Formatbord av aluminium, bredd: 370 mm
– Formatbord med steglös låsning
– Elektronisk vinkelindikator för sågning
– Fällbart övre utsugshuvud
– Vinkelanslag/mätare för geringssågningar
– Utsugsanslutning: Ø100 mm, Ø80 mm
– Bordsmått: 1850 x 1700 mm
– Bordshöjd: 880 mm
– Bordsförlängning: 660 x 765 mm
DIMENSIONER I UPPFÄLT LÄGE:
– Längd: 2800 mm
– Bredd: 2000 mm
– Höjd: 1340 mm
– Vikt: 620 kg
FÖRPACKNINGSMÅTT:
– Längd: 2070 mm
– Bredd: 1100 mm
– Höjd: 1250 mm
– Vikt: 620 kg
Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.
Godpfx Aasyuf Eyofebl
Märke: PERFECT, POLEN
– CE-certifikat
– bruksanvisning på polska
TEKNISKA SPECIFIKATIONER:
– Kaplängd: 2000 mm
– Kapbredd: 1200 mm
– Kapdjup vid 90°: 85 mm
– Huvudmotor: 4 kW
– Ritsmotordrift: 0,75 kW
– Varvtal ritsklinga: 8000 rpm
– Vagnstyrning på stålstavar
– TVÅ SEPARATA MOTORER
– Centraliserad smörjning
– Fällbart övre utsugshuvud
– Bordsmått: 1850 x 1700 mm
– Bordshöjd: 880 mm
DIMENSIONER I UPPFÄLT LÄGE:
– Längd: 2800 mm
– Bredd: 2000 mm
– Höjd: 1340 mm
FÖRPACKNINGSMÅTT:
– Längd: 2070 mm
– Bredd: 1100 mm
– Höjd: 1250 mm
Skicka förfrågan
Telefon & Fax
+48 58 32... annonser
Dessa annonser kan också vara av intresse för dig.
Småannons
Bad Honnef
1 271 km
ALTENDORF F 25 Typ 6 såg med skjutbart bord
ALTENDORFF 25, Typ 6
ALTENDORFF 25, Typ 6
Småannons
Naprawa
1 169 km
Utdragbar bordssåg
SCMnova si 400
SCMnova si 400
Naprawa
Panelsåg
SicarSEGA 300 NOWA!
SicarSEGA 300 NOWA!
Panelsåg
SicarSega 350 3200
SicarSega 350 3200
Minden
Skjutbordssåg
Kuchl
Kombinerad rikthyvel- och planhyvel & planhyvel
HAMMERA3 31
HAMMERA3 31
Siedlce
916 km
Formatrundsåg med förritsaggregat
CORMAKMJ45-KB-4 (2600)
CORMAKMJ45-KB-4 (2600)
Sierakowska Huta
648 km
Formatkap
REMAFx250 2000mm
REMAFx250 2000mm