Holzhäcksler RR150THX 150mm
Förstörare Förstörare Bensinförstörare E-Star
SCHORR
Holzhäcksler RR150THX 150mm
Tillverkningsår
2025
Skick
Begagnad
(helt fungerande)
Plats
Schüttorf
Uppgifter om maskinen
- Maskinbeteckning:
- Tillverkare:
- SCHORR
- Modell:
- Holzhäcksler RR150THX 150mm
- Tillverkningsår:
- 2025
- Skick:
- begagnad
- Funktionalitet:
- helt fungerande
- Drifttimmar:
- 18 h
Pris och plats
- Plats:
- Handelsweg 3 – 5, 48465 Schüttorf, Deutschland
Ringa
Erbjudandets detaljer
- Annons-ID:
- A19100001
- Referensnummer:
- RR150THX 150mm
- Uppdatering:
- senast den 20.06.2025
Beskrivning
✅ Begagnad & i lager ✅ Upp till 150 mm grendiameter ✅ Frakt möjlig
Kraftfull flishugg i toppskick till salu!
Maskinen är i mycket välvårdat skick och omedelbart klar för användning.
Skick: Begagnad, mycket gott
Drifttimmar: 22h
Årsmodell: 2025
SCHORR FLISHUGG 150MM GRÖVSTORLEK RR150THX
Kraftfull flishugg för grenar upp till 15 cm i diameter. Extremt robust och kompakt design.
-- 420 cc bensinmotor med 12,4 hk
-- Självmatande, ingen påmatning krävs
-- 360° utkast
-- Utrustad med dragstång
-- Hög användarvänlighet
-- Extremt robust och driftsäker
UTRUSTNING / FUNKTIONER
KRAFTFULL MOTOR
Giodpfowh Rnbex Akcjt
HÖG KAPACITET
EFFEKTIVT SKÄRSYSTEM
ENKELT UNDERHÅLL
HÖG MOBILITET
Tekniska data
Tillverkare (kortbeteckning): SCHORR
Modellbeteckning: RR150THX
Driftstyp: Kilrem 17x1255La
Max grendiameter: 150 mm
Flisbartyp: Trumma, självmatande
Antal knivar: 2 + 1 motkniv
Egenvikt: 255 kg
Mått
Total längd: 2700 mm
Total bredd: 1218 mm
Total höjd: 1424 mm
Utkastvinkel: 360º
Motor
Slagvolym: 420 cc
Max effekt: 9,1 kW / 12,4 hk
Start: Retraktorstart
Vårt kunniga team besvarar gärna frågor om SCHORR FLISHUGG 150MM GRÖVSTORLEK RR100THX. Tveka inte att kontakta oss för rådgivning.
Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.
Skick: Begagnad, mycket gott
Drifttimmar: 22h
Årsmodell: 2025
-- 360° utkast
-- Utrustad med dragstång
-- Hög användarvänlighet
UTRUSTNING / FUNKTIONER
KRAFTFULL MOTOR
Giodpfowh Rnbex Akcjt
HÖG KAPACITET
EFFEKTIVT SKÄRSYSTEM
ENKELT UNDERHÅLL
HÖG MOBILITET
Tekniska data
Modellbeteckning: RR150THX
Driftstyp: Kilrem 17x1255La
Max grendiameter: 150 mm
Antal knivar: 2 + 1 motkniv
Egenvikt: 255 kg
Mått
Total längd: 2700 mm
Total bredd: 1218 mm
Total höjd: 1424 mm
Utkastvinkel: 360º
Motor
Slagvolym: 420 cc
Max effekt: 9,1 kW / 12,4 hk
Start: Retraktorstart
Dessa annonser kan också vara av intresse för dig.
Småannons
Schüttorf
1 117 km
SCHORRHolzhäcksler RR150THX 150mm
Småannons
Siedlce
916 km
Horisontell borr för trä
CORMAKWiertarka pozioma LBM290/400V
Forst
1 379 km
1 x 94 m³ aluminiumsilos ø 3.000 mm