Tvärgående såg Stromab TR 600Stromab
TR 600
Tvärgående såg Stromab TR 600
Stromab
TR 600
Fast pris plus moms
Tillverkningsår
1997
Skick
Begagnad
(helt fungerande)
Plats
Miechucino
Uppgifter om maskinen
- Maskinbeteckning:
- Tillverkare:
- Stromab
- Modell:
- Tillverkningsår:
- 1997
- Skick:
- begagnad
- Funktionalitet:
- helt fungerande
Pris och plats
Fast pris plus moms
- Plats:
- Moujsz 51A, 83-334 Miechucino, Polska
Ringa
Tekniska detaljer
- Typ av ingående ström:
- trefas
- Klippbredd (max.):
- 610 mm
- Sågbladsdiameter:
- 600 mm
Erbjudandets detaljer
- Annons-ID:
- A20717902
- Uppdatering:
- senast den 09.12.2025
Beskrivning
- tillverkningsår 1997
- två pneumatiska spärrar
TEKNISKA SPECIFIKATIONER:
- skivdiameter: 600 mm
- max sågbredd: 610 mm (vid elementhöjd 30 mm)
- max såghöjd: 160 mm (vid elementbredd 380 mm)
- motoreffekt: 7,5 kW
- uttag för spånavskiljare: 2 x 100 mm
- två pneumatiska spärrar för kapning till önskad längd
- hydraulisk fastspänning av material och sågbladets rörelse
- steglös justering av skärhastighet
- inmatningsbord: 1000 mm / 470 mm D-90 mm
- utmatningsbord: 1500 mm / 500 mm D-60 mm
- spindeldiameter: 30 mm
- varvtal: 2800 varv/min
Gsdpfx Aex Ekmrskcjit
Transportmått
- 280x165x140 cm
- vikt 600 kg
Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.
- två pneumatiska spärrar
TEKNISKA SPECIFIKATIONER:
- skivdiameter: 600 mm
- motoreffekt: 7,5 kW
- spindeldiameter: 30 mm