Trimwex SL-HPR3-1000-100
Fast pris plus moms
Tillverkningsår
2018
Skick
Begagnad (helt fungerande)
Plats
Baja Ungern
Hydraulisk press Trimwex SL-HPR3-1000-100
more Images
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Trimwex SL-HPR3-1000-100
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Hydraulisk press
Tillverkare:
Trimwex
Modell:
SL-HPR3-1000-100
Maskinnummer:
B24271F/01
Tillverkningsår:
2018
Skick:
nästan som ny (begagnad)
Funktionalitet:
helt fungerande
Pris och plats
Fast pris plus moms
Plats:
Szegedi út-94, 6500 Baja, Magyarország Ungern
Beskrivning
Arbetslängd: 3000 mm
Arbetsbredd: 1000 mm
Limtjocklek: 20 – 100 mm
Antal nivåer: 3
Manuell rotation
Trycket utförs av en ensidig hydraulcylinder
Antal cylindrar per nivå: 6
Tryckcylindrarna är fasta
Cylinder typ: Ø 40 x 150 mm
Specifikt tryck: 6 kg/cm²
Antal nedhållare per nivå: 3
Varje nedhållare har en pneumatisk cylinder
Typ av pneumatisk cylinder: Ø 50 x 75 mm
Varje nedhållare har egen luft in/ut-ventil
Tryckreglering via regulator
Hydraulenhet
Pumparnas flödeshastighet: 5,8 l/min
Hydraulmotorns effekt: 2,5 kW
Gijdpjy Rruuefx Aafot
Hydraulmotorns max tryck: 30 – 160 bar