WINTER HP-11-PB-400 DELUXE
Fast pris plus moms
Tillverkningsår
2025
Skick
Ny
Plats
Leipzig Tyskland
Lamellbandsåg WINTER HP-11-PB-400 DELUXE
more Images
WINTER HP-11-PB-400 DELUXE
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Lamellbandsåg
Tillverkare:
WINTER
Modell:
HP-11-PB-400 DELUXE
Tillverkningsår:
2025
Skick:
ny
Pris och plats
Fast pris plus moms
Plats:
Leipzig Tyskland
Beskrivning
Mått (Längd/Bredd/Höjd) 2860x1120x1140 mm
Vikt 1260 kg
Total effektbehov 19 kW
Lamellbandsåg HP-11-PB-400 DELUXE
- Max. arbetsstyckets dimensioner: 400 x 250 mm
- Min./max. avstånd från sågband till transportband: 4 - 125 mm
- Transportbandsbredd: 385 x 5480 mm
- Hjuldimension: 711 x 51 mm
- Minsta arbetsstyckslängd: 200 mm
- Steglös matningshastighet: 5 - 25 m/min (standard: 15 m/min, tillval: 25 m/min)
- Sågbandets dimension: 4470 x 50 x 0,90 mm
Gjdpfx Ajvz E Spokcsit
- Drivmotor: 15,0 kW
- Hydraulmotor: 2,2 kW
- Motordriven höjdjustering: 1,5 kW
- Spänning: 400 V / 50 Hz
- Utsugsanslutningar: 4 x 100 mm
- Kylsystem
- Pneumatisk tryckrulle vid inmatning med stötdämpare
- Pneumatisk tryckrulle för precis sågning
- Minsta lamelltjocklek 1,0 - 2,0 mm
- Slät, limbar snittyta
- Sågbandets skärbredd: 1,2 - 1,6 mm (50% materialbesparing)
- Snittnoggrannhet +/- 0,5 mm
- PLC-styrning med användarvänlig pekskärm
- Amperemeter för övervakning av spånborttagning
- Idealisk maskin för kapning av breda plank och paneler
Transportmått med pall:
Ram: 2180 x 1120 x 1140 mm / 1000 kg
Transportband: 2860 x 640 x 740 mm / 260 kg
- Vikt: 1260 kg
Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.
Leverantör
Registrerad sedan: 2003
546 Annonser online
Trustseal icon
Ringa
Skicka förfrågan
Markus
Tyskland
Österrike
Schweiz
Förenta staterna
Förenade kungariket
Frankrike
Belgien
Spanien
Mexiko
Italien
Nederländerna
Polen
Ryska federationen
Vitryssland (Belarus)
Ukraina
Estland
Turkiet
Nya Zeeland
Irland
Tjeckien
Danmark
Finland
Sverige
Norge
Luxemburg
Grekland
Litauen
Lettland
Island
Portugal
Brasilien
Venezuela
Argentina
Ungern
Slovakien
Rumänien
Moldavien
Slovenien
Serbien
Montenegro
Albanien
Kroatien
Bulgarien
Nordmakedonien
Bosnien och Hercegovina
Israel
Egypten
Marocko
Indien
Indonesien
Sydkorea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
Kina, Folkrepubliken
Taiwan
Iran
Bangladesh
Förfrågan kunde inte skickas. Försök igen senare.
Telefon & Fax
+49 341 9... annonser
Dessa annonser kan också vara av intresse för dig.
Småannons
Bandsåg med dubbla geringstal MIOTAL® S 270 DG
more images
Tyskland Mindelheim
1 444 km
Bandsåg med dubbla geringstal
MIOTAL®S 270 DG
Kontrollerad handlare
Småannons
Dubbelrum bänkslipmaskin REMA DS 07/200 A
Wiesbaden
1 298 km
Dubbelrum bänkslipmaskin
REMADS 07/200 A
Kontrollerad handlare
Tyskland Wiesbaden
Dubbel dubbelsidig bänkslipmaskin
GREIFD 20 W