WINTER KSF-315-3000
Fast pris plus moms
Tillverkningsår
2025
Skick
Ny
Plats
Leipzig Tyskland
Kombinerad cirkelsåg- och fräsmaskin WINTER KSF-315-3000
more Images
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
WINTER KSF-315-3000
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Kombinerad cirkelsåg- och fräsmaskin
Tillverkare:
WINTER
Modell:
KSF-315-3000
Tillverkningsår:
2025
Skick:
ny
Pris och plats
Fast pris plus moms
Plats:
Leipzig Tyskland
Beskrivning
Mått (Längd/Bredd/Höjd) 0x0x0 mm
Vikt 870 kg
Totalt effektbehov 5,5 kW
Kombinerad cirkelsåg- och fräsmaskin KSF-315-3000
Cirkelsåg:
- Såglängd / kantningslängd 2900 mm
- Max. sågklingediameter 315 mm
- Motoreffekt 4,0 kW
- Förupptagningsaggregat 0,75 kW
- Varvtal 4000 varv/min
Godpovz Hivjfx Akcjit
- Såghöjd 90°/45° 103 / 72 mm
- Förupptagningsklinga diameter 120 mm
- Varvtal, förupptagningsklinga 8000 varv/min
- Max. sågbredd vid parallellanhåll 1400 mm
- Bordshöjd 860 mm
- Arbetsbord 1450 x 650 mm
- Bordbreddning 800 x 880 mm
- Bordförlängning 400 x 450 mm
- Formatglidsbord 3000 x 350 mm
- Utläggarbord 640 x 1200 mm
- Längd-/geringsanhåll indragen/utdragen 1900 mm/3500 mm
Fräs:
- Spindeldiameter 30 mm
- Utbytbar frässpindel MK 4
- Motoreffekt 5,5 kW
- Varvtal 3000/4000/5000/6000/8000/10000 varv/min
- Spindellyft 175 mm
- Spindelsvängning 90° till 45°
- Max. inspänningshöjd 125 mm
- Bordöppning 270 mm
- Max. verktygsdiameter infällbar 260 mm
- Max. verktygsdiameter ovan bord 260 mm
- Fräsanhåll med ALU integralanhållsbackar 350 x 155 mm
- Utsugsstos 3 x 120 mm
- Spänning 400 V, 50 Hz
- Förpackningsmått L=1170, B=2000, H=1450 mm
L=3290, B=325, H=450 mm