WINTER MBS-1300-45
Fast pris plus moms
Tillverkningsår
2025
Skick
Ny
Plats
Leipzig Tyskland
Såg med flera blad WINTER MBS-1300-45
more Images
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
WINTER MBS-1300-45
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Såg med flera blad
Tillverkare:
WINTER
Modell:
MBS-1300-45
Tillverkningsår:
2025
Skick:
ny
Pris och plats
Fast pris plus moms
Plats:
Leipzig Tyskland
Beskrivning
Mått (längd/bredd/höjd): 2300x1800x1400 mm
Vikt: 2300 kg
Totalt effektbehov: 37 kW
Multibladssåg MBS-1300-45
- Arbetsbredd min./max.: 200 / 1220 mm
- Skärhöjd min./max.: 5 / 45 mm
- Minsta arbetsstyckslängd: 600 mm
- Spindeldiameter: 85 mm
- Sågaxelns varvtal: 2600 varv/min
- Klingdiameter: 255 mm
Godpfx Aajvz Hrqsfebl
- Max. 30 sågklingor på sågaxeln
- Motoreffekt: 37,0 kW
- Spänning: 400 V / 50 Hz
- Matningsmotor: 2,2 kW
- Total anslutning: 39,2 kW
- Matningshastighet: 0-12 m/min
- Matningsvalsar: 7 par (14 st)
- Utsugsstos: 150 mm
- Mått L=2300, B=1800, H=1400 mm