BEHRINGER HBE320-523
FCA Fast pris plus moms
Tillverkningsår
2024
Skick
Begagnad (helt fungerande)
Plats
Remscheid Tyskland
Bandsåg för metall BEHRINGER HBE320-523
more Images
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
BEHRINGER HBE320-523
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Bandsåg för metall
Tillverkare:
BEHRINGER
Modell:
HBE320-523
Maskinnummer:
Tillverkningsår:
2024
Skick:
bra (begagnad)
Funktionalitet:
helt fungerande
Pris och plats
FCA Fast pris plus moms
Plats:
42 Remscheid, Deutschland Tyskland
Referensnummer:
KL1
Uppdatering:
senast den 13.05.2026
Beskrivning
● Leveransvillkor: Fritt lastad lastbil
● Plats: 42855 Remscheid
● Tillgänglighet: Omgående - enligt överenskommelse
● Betalningsvillkor: Förskottsbetalning via banköverföring
● Internt nr: KL1
Tekniska data:
● Kapkapacitet 90° rund: 320 mm
● Kapkapacitet 90° flat: 520 x 320 mm
● Minsta sågbara dimension rund: 10 mm
● Minsta sågbara dimension flat: 10 x 8 mm
● Drivmotor: 2,6 kW
● Såghastighet: 15 - 110 m/min
● Bandsågsblad dimension: 5.300 x 34 x 1,1 mm
● Kortaste reststyckslängd: 40 mm
● Total motoreffekt: 3,7 kW
Leveransomfattning:
● Befintliga manualer enligt bilder
● Flera sågblad enligt bilder
Mått & vikt:
● Uppställningsmått L x B x H ca: 3100 x 1100 x 2200 mm