Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Tillverkningsår
2018
Skick
Begagnad
Plats
Nederländerna Nederländerna
Citizen BNE-51MSY Citizen BNE-51MSY
more Images
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Citizen BNE-51MSY
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Citizen BNE-51MSY
Tillverkare:
Citizen
Modell:
BNE-51MSY
Tillverkningsår:
2018
Skick:
färdig att användas (begagnad)
Pris och plats
Plats:
, Nederländerna Nederländerna
Ringa
Tekniska detaljer
Spindelhastighet (max):
5 000 varv/min
Rörelseavstånd X-axel:
195 mm
Y-axelns rörelse:
80 mm
Rörelseavstånd Z-axel:
380 mm
Spindelmotorstyrka:
15 000 W
Totalvikt:
8 000 kg
Styrtillverkare:
MITSUBISHI
Kontrollermodell:
M730VS
Antal axlar:
8
Referensnummer:
NL-TUR-CIT-2018-00001
Uppdatering:
senast den 26.03.2026
Beskrivning
Denna 8-axliga Citizen BNE-51MSY tillverkades 2018. Den har en maximal stångdiameter på Ø 51 mm och en spindelhastighet på 5.000 min-1. Maskinen har 12 revolverstationer och en slidslaglängd på 195 mm i X1-riktningen. Om du är ute efter högkvalitativa svarvfunktioner kan du överväga den horisontella svarven Citizen BNE-51MSY som vi har till salu. Kontakta oss för mer information.
• Maximal stångdiameter (SP1): Ø 51 mm
• Maximal stångdiameter (SP2): Ø 51 mm
• Spindelhastighet (SP1/SP2): 5.000 min-1
• Spindelmotor (SP1): 15/11 kW (15min./cont)
Gsdpfxjywy She Aafoit
• Spindelmotor (SP2): 7,5/5,5 kW (15min./cont)
• Revolverstationer: 12 ST. (HD1) / 12 ST. (HD2)
• Motor för roterande verktyg: 2,2 kW
• Vridmoment för roterande verktyg: 20 Nm
• Varvtal för roterande verktyg: Max. 6.000 min-1
• Slidslag (X1/Z1): 195 mm / 380 mm
• Slidslag (X2/Z2): 195 mm / 175 mm
• Släpets slaglängd (Y1): 80 (± 40) mm
• Släpets slaglängd (B): 450 mm