!!! Vi har nästan alla reservdelar för Deckel S 11-maskiner i lager !!!
!!! Tillbehör kan varieras efter önskemål !!!
Vi tar gärna emot din begagnade Deckel S 11 som inbyte – kontakta oss!
DECKEL S 11 UNIVERSAL VERKTYGSSLIPMASKIN
400 V, 50 Hz, med CEE-kontakt och kabel
Färg: Övre del pastellturkos RAL 6034
Stativ blågrå RAL 7031
Motordriven höjdjustering, axiell slipspindeljustering
Maskinen i nyskick!!
* Tillbehör:
* 1 st. delningshuvud SK 40 med indelningstallrik 24 R
* 1 st. dragskruv M 16 69871
* 1 st. dammutsugning komplett utan dammsugare
* 1 st. halogenlampa
* 1 st. skyddshuv
* Bruksanvisning, servicenyckel, reservdelslista, kopplingsschema
* Komplett sats slipanvisningar
Maskinen är delrenoverad och levereras med elprovningsprotokoll!
Gsdpfx Aksw U Eh Iecoit
!! Nästan alla tillbehör finns tillgängliga mot pristillägg !!
Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.
Slip längd 190 mm
Arbetsstyckets längd 380 – 940 mm
Spindelvarvtal – steglöst 2 – 12000 varv/min
Strömförbrukning 380 kVA
Drivningseffekt – slipmotor 1,1 kW
Totalt effektbehov 2,2 kW
Maskinvikt ca. 0,6 t