DN Solutions PUMA DNT2600M
Tillverkningsår
2026
Skick
Ny (helt fungerande)
Plats
Sydkorea Sydkorea
C-axel 10-tums CNC svarv DN Solutions PUMA DNT2600M
more Images
DN Solutions PUMA DNT2600M
DN Solutions PUMA DNT2600M
DN Solutions PUMA DNT2600M
DN Solutions PUMA DNT2600M
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
C-axel 10-tums CNC svarv
Tillverkare:
DN Solutions
Modell:
PUMA DNT2600M
Tillverkningsår:
2026
Skick:
ny
Funktionalitet:
helt fungerande
Pris och plats
Plats:
Güney Kore Sydkorea
Beskrivning
DN Solutions PUMA DNT2600M
Typ: CNC-svarvcenter (med drivna verktyg)
Styrsystem: Fanuc
Chuckstorlek: 10 tum med C-axel
Stångkapacitet: 81 mm
Max svarvdiameter: 380 mm
Max svarvlängd: 610 mm
X-axelns slag: 260 mm
Z-axelns slag: 658–680 mm
Spindelhastighet: 3500 varv/min
Spindeleffekt: 22–26 kW
Max. vridmoment: 327–735 Nm