Mössner SM 420
Tillverkningsår
1988
Skick
Begagnad
Plats
Ahaus Tyskland
Bandsåg - vertikal Mössner SM 420
more Images
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Mössner SM 420
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Bandsåg - vertikal
Tillverkare:
Mössner
Modell:
SM 420
Tillverkningsår:
1988
Skick:
begagnad
Pris och plats
Plats:
Ahaus Tyskland
Beskrivning
Rullens diameter 420 mm
Utskjutning 410 mm
Arbetsstyckets höjd 295 mm
Skärhastighet 12 - 375 m/min
Bordets uppspänningsyta 600 x 600 mm
Bandsågsbladlängd 3150-3260 // 3-16 mm
Arbetshöjd 1020 mm
Spänning 380 V
Total effektbehov 1,1 / 1,7 kW
Maskinvikt ca 620 kg
Platsbehov ca 1000 x 800 x 1900 mm