SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
VB plus moms
Tillverkningsår
2021
Skick
Begagnad
Plats
Vuren Nederländerna
Standard-SZM SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
more Images
YouTube video
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
SCANIA R450 6X2 NB RETARDER
Uppgifter om maskinen
Maskinbeteckning:
Standard-SZM
Tillverkare:
SCANIA
Modell:
R450 6X2 NB RETARDER
Tillverkningsår:
2021
Skick:
bra (begagnad)
Pris och plats
VB plus moms
Plats:
Vuren, The Netherlands Nederländerna
Ringa
Tekniska detaljer
Miltal:
626 246 km
Effekt:
331 kW (450,03 hk)
Första registrering:
Bränsletyp:
diesel
Däcksstorlek:
315/70R22,5
Axelkonfiguration:
6x2
Hjulbas:
2 950 mm
Bränsle:
diesel
Bromsar:
retarder
Färg:
röd
Förarhytt:
sovhytt
Växeltyp:
automatisk
Antal växlar:
12
Emissionsklass:
Euro 6
Fjädring:
luft
Total längd:
6 600 mm
Total bredd:
2 550 mm
Total höjd:
3 920 mm
Utrustning:
Beskrivning
= Fler alternativ och tillbehör =
- Uppvärmda speglar
- Carplay
- Digital färdskrivare
- Färdskrivare (kontrollenhet)
- Halogenlampa
- Manuell
- Radio/kassett
- Glidande vändskiva
- Sovhytt
- Filhållningsassistent
- Tyg
- Extra bromssystem
= Noteringar =
Antal axlar: 3, Konfiguration: 6x2, Egenvikt: 9 083 kg, Bruttovikt: 26 500 kg, Total tankvolym: 610 liter, Vändskivehöjd: 114 cm, Vändskiva: glidbar, Antal differentialspärrar: 1, Fjärdringstyp: Hel-luft, Hyttyp: Sovhytt, Farthållare, Färdskrivare (kontrollenhet), digital färdskrivare, klimatanläggning, parkeringsvärmare, elektriska fönsterhissar, elektriska speglar, radio/kassett, Carplay, GPS-navigering, Färg: Röd, Uppvärmda speglar, Belysningstyp: Halogenlampa, filhållningsassistent, klimatisering, sätesvärme, Bluetooth, Motoreffekt: 331 kW (444 hk), Bränsle: Diesel, Euro: 6, Växellådstyp: Opti-cruise, Växellådefabrikat: Scania, Växlar: 12, extra bromssystem, retardermärke: Scania, servostyrning, ABS, ASR, startbatteri, centrallås, sittordning: 1+1, klädsel: tyg, manuell stoljustering, R 450 A 6X2 NB / RETARDER / SINGLE BOOGIE