CNC bäddfräsmaskin SORALUCE FP 8000Soraluce
FP 8000
CNC bäddfräsmaskin SORALUCE FP 8000
Soraluce
FP 8000
Tillverkningsår
2012
Skick
Begagnad
Plats
Babberich
Uppgifter om maskinen
- Maskinbeteckning:
- Tillverkare:
- Soraluce
- Modell:
- Tillverkningsår:
- 2012
- Skick:
- mycket bra (begagnad)
Pris och plats
- Plats:
- Transito 21, 6909 DA Babberich, Nederland
Ringa
Tekniska detaljer
- Rörelseavstånd X-axel:
- 8 000 mm
- Y-axelns rörelse:
- 3 100 mm
- Rörelseavstånd Z-axel:
- 1 600 mm
- Matningshastighet X-axeln:
- 25 000 m/min
- Matningshastighet Y-axel:
- 25 000 m/min
- Matningshastighet Z-axel:
- Spindelhastighet (max):
- 4 000 varv/min
- Bordlängd:
- 8 000 mm
- Bordbredd:
- 2 500 mm
- Bordbelastning:
- 15 000 kg
Erbjudandets detaljer
- Annons-ID:
- A20280835
- Referensnummer:
- Uppdatering:
- senast den 17.10.2025
Beskrivning
Kedjeverktygsväxlare med 80 positioner
Rundbord 1500 x 1500 mm med V-axel 1500 mm
Gbodpfoxm Sudsx Aafol
Bordbelastning 15 000 kg
Valfri lådformad bord 3500 x 1000 x 1000 mm
Strömdriven
X-axel: 8000 mm
Y-axel: 3100 mm
Z-axel: 1600 mm
Bordlängd: 8000 mm
Bordbredd: 2500 mm
Bordbelastning: 15 000 kg
Spindeleffekt: 43 kW
Spindelvarvtal: 4000 rpm
Verktygsfäste: 50ISO/BT/MK
Matningshastighet X-axel: 25 000 mm/min
Matningshastighet Y-axel: 25 000 mm/min
Matningshastighet Z-axel: 25 000 mm/min
Styrsystem: iTNC530
Fräshuvud automatisk indexering: 2,5 x 2,5°
Längd: 14 000 mm
Bredd: 6 000 mm
Höjd: 6 000 mm
Vikt: 68 000 kg
Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.
Gbodpfoxm Sudsx Aafol
Strömdriven
X-axel: 8000 mm
Y-axel: 3100 mm
Z-axel: 1600 mm
Bordlängd: 8000 mm
Bordbredd: 2500 mm
Spindeleffekt: 43 kW
Spindelvarvtal: 4000 rpm
Verktygsfäste: 50ISO/BT/MK
Styrsystem: iTNC530
Längd: 14 000 mm
Bredd: 6 000 mm
Höjd: 6 000 mm