CNC bearbetningscentrum Hedelius BC 100-2500
Styrsystem: Heidenhain iTNC 530
Årsmodell: 2005
Internt maskinnummer: 59
Rörelseomfång:
X-axel: 2.500 mm
Y-axel: 1.000 mm
Z-axel: 770 mm
Uppspänningsyta: 3.220 x 1.000 mm
Bordets lastkapacitet: ca 3.000 kg
Infästning: SK 50
Verktygsmagasin: 30 platser
Spindelhastighet: 20 - 5.000 varv/min
Utrustning:
- Kylvätskefilteranläggning 900 l
- Invändig kylning
- Spånborttagare
- Elektroniskt handratt
- Avskiljningsvägg för pendelbearbetning
- Magnetplatta 2x 1.000 x 800 mm
Giodpfx Aey Ryw Djafjt
- Bordsmätspets TS27R
- Förberedd för mätprob
Annonsen har översatts automatiskt. Översättningsfel kan förekomma.
Årsmodell: 2005
Internt maskinnummer: 59
Rörelseomfång:
X-axel: 2.500 mm
Y-axel: 1.000 mm
Z-axel: 770 mm
Infästning: SK 50
Verktygsmagasin: 30 platser
Utrustning:
- Invändig kylning
- Spånborttagare
- Elektroniskt handratt